Zemin Kaplama Çeşitleri

Zemin kaplama çeşitleri, pvc zemin kaplama bilinen hastahaneler de, spor salonlarında, okullarda, yer döşeme olarak en hijyenik, en uzun ömürlü kaplamalar olmasının yanı sıra temizliği ve bakımı büyük önem taşımaktadır. Çevresel etkiler dahil, doğada bulunan bir çok maddeden etkilenirler. Bu anlamda en büyük hasarı toz parçacıkları, çamur, benzeri sert çizici maddeler, ağır kir yağ içeren gıdalar, yüksek alkali ve asidik kimyasallar verir. Tozların içerisinde metal parçacıklar, kum, taş ve benzeri sert maddeler bulunur.

Bu maddeler, PVC zemin kaplamasının yüzeyini kaplar ve üzerine basılmak suretiyle zemine gömülürler. Kalıcı hasar vererek, zeminin yapısal özelliğini zaman içerisinde bozarlar. Bu özelliğinin bozulmaması ve daha temiz, uzun ömürlü olmasını sağlamak için temizlenmesinin dışında kimyasal yapısına uygun aynı türevli malzemelerle bakımının da yapılması gerekir. PVC zemin kaplamasının homojen veya heterojen olması, hangi tür temizlik ve bakım yöntemlerinin uygulanması gerekliliğinden dolayı çok önem arz eder. Çünkü homojen PVC zemin kaplamalarında üretim teknikleri gereği en üst yüzeyde mikronlarla ifade edilen kalınlıkta özel tekniklerle emdirilimiş PUR tabaka veya cila bulunur. Bu yüzeyin zaman içerisinde aşınma ve çizilme gibi olumsuzluklarla karşılaşıldığında hem temizlenmesi hem de cilalanması gerekir.

Fakat heterojen PVC zemin kaplamasının aşınma tabakası olarak adlandırılan, saf PVC’den mamül, özel sıkıştırma teknikleriyle üretilmiş üst tabakası, homojen PVC zemin kaplamasının yüzeyinden farklılık arz etmesi sebebiyle daha kolay ve ekonomik yöntemlerle temizlenir.

Heterojen Pvc Yer Döşemesi

2mm kalınlıkta 0,70 mikron film tabakasına sahip antibakteriyel yer döşeme malzemesidir. En güzel ve avantajlı yanı ise cila gerektirmemesidir. Pvc zemin kaplama malzemelerin içinde en ucuz zemin kaplama modelidir.

Homojen Pvc Yer Döşemesi

Homojen pvc kaplamalarda toplam kalınlığı 2mm olup tek tabakaya sahiptir. Heterojen pvc yer döşemesine göre antibakteriyel özelliği daha fazladır. Üst tabakadan alt tabakaya kadar aynı özellikte üretilmiş saf pvc kaplama malzemesidir. Hastanelerde en çok tercih edilen antibakteriyel pvc kaplama modelidir.

Antistatik Pvc Yer Döşemesi

Hem antibakteriyel hemde ESD özellikte yani elektrik akımını toprağa ileten antistatik yer döşeme malzemesidir. Genel olarak sistem odalarında, bilgisayar sınıfları ve ameliyathaneler için kullanılmaktadır. Diğer zemin kaplama fiyatları açısından baktığımızda antistatik pvc zemin kaplama fiyatları daha uygun fiyatlıdır.

Akustik Pvc Yer Döşemesi

Adından da anlaşılacağı gibi yumuşak zemin kaplama malzemesidir. Antibakteriyel özellikte olup ürünün kalınlığı 2,45 mm, 3mm ve 3,50 mm kalınlıklarında marka modele göre değişmektedir. Toplantı odaları, Kütüphaneler, Fitness salonları, anaokulu kreş, çocuk oyun alanları gibi yumuşaklık istenen alanlarda kullanılmaktadır.

Spor Salonu Pvc Yer Döşemesi

Kapalı Spor salonları ve fitness spor merkezleri için seçilebilecek en iyi yer zemin kaplama ürünüdür. Dayanıklı ve esnek yapısı sayesinde spor yaparken bacakları yormayan, spor salonları için özel üretilmiş yumuşak zemin kaplama malzemesidir. Kalınlıkları 2mm den başlayıp 10 mm ‘e kadar çıkmaktadır.
Uygun Fiyata Pvc Zemin Kaplama
İlgilendiğiniz ürünün linkini menüden tıklayarak görsellere ulaşabilirsiniz. Pvc zemin kaplama fiyatları web sitemizde paylaşılmamıştır nedeni, her malzemenin fiyatı farklı ve her işin metrajına göre uygulama dahil fiyatların değişmesidir. Pvc zemin kaplama fiyatları hakkında bilgi almak ve ücretsiz keşif talebinde bulunmak için bizi arayabilirsiniz.