Spor Faaliyetlerinin Doğru Zeminlerde Yapılması

Spor faaliyetlerinin doğru zeminde uygulanması doğru sporun yapılmasına da yardımcı olur. Zemin tercihleri buna göre belirlenmelidir. Pvc zemin seçenekleri size hem tercihte hem de renk alternatifinde fazlasıyla yardımcı olmaktadır. Günümüz şartlarında modern zeminler bu malzemelerden elde edilmektedir. Özellikle kapalı alanlarda Pvc spor malzemeleri koku yapmama ve uzun ömürlülüğe sahiptir.

Sporcu sağlığı bakımından zeminlerin doğru tercihte olması çok önemlidir. Pvc zemin kaplamaları bu alanlar için doğru malzeme tercihidir. Anti bakteriyel oluşu dayanıklı olması ve kolay temizlenebilmesi bu ürünleri avantajlı kılmaktadır.
Spor zemin sistemlerinin performansı yapılan spor faaliyetinin kalitesini ve sporcu sağlığını doğrudan etkilemektedir. Sporcu sağlığı açısından zemin ve ayakkabı etkileşimi ayakta ve bacakta oluşacak yüklerin en önemli belirleyicidir.Spor faaliyeti yapılan zeminin esneme ve sürtünme özellikleri yaralanmalar açısından da çok önemlidir.Yumuşak zemin kronik aşırı kullanım sorunları yanında ezilmelere karşı da koruyucu özelliklere sahiptir.

Spor Aktiviteleri İçin Tasarlanan Zeminler

Hangi malzemenin kullanılacağını belirlemede hangi spor dallarının yapılacağı, sahasının konumu önemlidir. (iç mekan, dış mekan).