Pvc Zemin Kaplama Malzemeleri

Pvc zemin kaplama firması olarak hastane, okul, spor salonları , yönetim ofisleri, merdiven kaplama gibi bir çok alanda yer döşeme hizmeti vermekteyiz. Heterojen ve homojen pvc zemin kaplama modellerinde 100’den fazla renk seçenkleri ile istenilen desende uygulama imkanı sağlar.

Pvc zemin döşemeleri antibakteriyel özellikte ve yoğun kullanıma uygun zemin kaplama malzemeleridir. Pvc zemin kaplama malzemeleri birden fazla gruba ayrılır. Örneğin hastane ortamlarında en çok kullandığımız model antibakteriyel yer döşemesi olan homojen pvc yer döşemesidir. Pvc zemin kaplama modellerine giderek projenize uygun malzeme seçimi yapabilir bizden fiyat talebinde bulunabilirsiniz.

Pvc Zemin Kaplama Modelleri

Pvc zemin kaplama malzemeleri kendi aralarında sınıflara ayrılır. İhtiyaca ve sektöre göre malzeme seçimi yapılır. Aşağıda pvc zemin döşemelerinin özellikleri ve hakkında detaylar verilmiştir. Pvc yer döşeme modelleri ve özellikleri şöyledir.

  • Heterojen pvc zemin kaplama, standart olarak 2mm kalınlığında iki katmandan oluşan ve 0,35 mikron ile 0,80 mikron arasında film tabakasına sahiptir. Tavsiye edilen film tabakası en 0,70 mikron olmasıdır.
  • Homojen pvc zemin kaplama, toplam kalınlığı 2 mm ve tek katmandan oluşur. Antibakteriyel zemin kaplama özelliğine sahiptir ve en çok kullanılan yer döşeme malzemesidir. Homojen pvc yer döşeme malzemeleri hijyenik yapıya sahip ve genel olarak hastaneler için kullanılır.
  • Spor pvc zemin kaplama, fitness spor salonları ve kapalı spor salonları basketbol, hentbol, voleybol  vb. sağlıklı yaşam merkezleri gibi aktivite alanlarında kullanılır. 2 mm kalınlık ile 10 mm arasında kalınlıklara sahiptir. Yumuşak ve darbe emici özelliği vardır.
  • Antistatik pvc zemin kaplama, statik elektriğin olduğu alanlarda elektrik akımını toprağa iletilmesi için kullanılır. Sistem odaları, bilgisayar sınıfları ve ameliyathane gibi hassas ortamlarda bakır baralar ile ortamdaki elektriği toprağa iletmek için kullanılır.
  • Akustik pvc zemin kaplama, 3 ve 3,5 mm kalınlıklarda yumuşak ve ses azaltma özelliğine sahiptir. Genel olarak konferans salonları, anaokulu kreş, spor salonu gibi ortamlarda kullanılır.