PVC MERDİVEN KAPLAMA

Uygulama yapılabilmesi için düz, pürüzsüz, kuru ve sert bir alt zemin olası lazım. Bununla birlikte Düzgün olmayan zeminleri için düzleştirme işlemi yapabiliriz. Zengin renk ve desen seçeneğiyle ev, ofis ve trafiği yoğun olan ahşap ve taş desenler den oluşan döşemesi pratik hijyenik ve leke tutumamasın dan dolayı temizliği kolay nemli ve rutubetli ortamlar da sudan etkilenmeyen yapısıyla rahatlıkla kullanılabilen estetik bir zemin kaplama malzemesi dir. Pvc Zemin Kaplamaları montajı pratik vakit almayan gerektiğin de avrupai sistemde olduğu gibi müşterilerin kendilerinin de montaj yapabilmesine uygun bir malzemedir. Fakat piyasada çok değişik türlerde ve desenlerde PVC zemin kaplama malzemeleri mevcuttur. Fiyatlarda en büyük etken malzemenin kaç kat olduğudur. Fakat en az 2 katlı olmasın çok daha iyi sonuç verir. Dolayısıyla normal bir konutta neredeyse evladiyeliklerdir denilebilir.

PVC kaplarken zeminde kullanacağınız yapıştırıcıdan ötürü işlemi bir defa yapabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Dolayısyla malzeme kalitesini yüksek tutmanız önemlidir.  Pvc merdiven kaplamanın en belirgin özelliği çok hafif olmasıdır. m2 başına ortalama 3 kg ‘dır.

Genelde trafiği yoğun alanlarda parke yada diğer zemin kaplamalarının uygun olmadığı alanlarda (Islak Zeminlerde) suyla dayanıklı yapısıyla bir adım öne çıkmaktadır. Renkleri doğal ve gerçeğe çok yakın olduğundan dolayısıyla garanti süresinin 10 yıl gibi uzun olması tercih sebeplerinin başında gelmektedir. Diğer kaplama çeşitlerine göre PVC Merdiven Kaplamaları daha şık ve renkli ortamlar yaratabilmektedir. Fakat temizliği Nemli bir paspasla çok rahat yapılabilmektedir. Renk açısından zengin kartelaya sahip bu ürünler dolayısıyla daha çok tercih edilmektedir.