HASTANE  YER DÖŞEMELERİ

Sağlık binaları, bir toplumun sağlığına katkıda bulunmak amacıyla tasarlanmış olan ve bu anlamda gereken teşhis ve tedavi ünitelerini içinde barındıran kuruluşlardır. Bu kuruluşların başında, sağlık hizmetinin dağıtım sisteminin anahtar öğesi olan hastaneler gelmektedir.

Hastaneler, yapılış amaçları gereği hastalara hizmet ettikleri için mekanların kullanıcı gereksinmelerine çok iyi cevap verebilecek nitelikte ve fiziksel standartların çok iyi olarak uygulanmış ve tesis edilmiş olmasını gerektirir. Bu bağlamda zemin kaplamaları gibi hastaların üzerinde yürüdükleri malzemelerin daha bir hassasiyet içinde seçilmesini ve uygulanmasını zorunlu kılar.

Temizlik ve hijyen, hastane yapılarının en önemli sorunlarından biri olmaktadır. Bu anlamda mekanlarda kullanılan döşeme kaplamasının türü önemli bir rol oynamaktadır. Döşeme yıkanabilir malzeme ile kaplanmalı, yıkandığı için döşemede su giderleri olmalı veya döşeme kaplamasında yanmaz ve kaymaz malzeme seçilmeli, halı kullanılmamalı, mümkünse anti bakteriyel döşeme kaplaması tercih edilmelidir. Döşeme kaplaması rengi gözü yormamalı ve renk seçiminde “hastane hissi” yaratmayacak açık renkler seçilmelidir.

Sağlık koşullarının önem kazandığı hastane ve benzeri binalarda döşeme kaplamalarının pürüzsüz, gözeneksiz, olabildiğince az ekli, yıkanmaya elverişli bünye yapışma sahip olması istenir.

HASTA ODALARI ZEMİN KAPLAMASI

Hasta odaları için ana gereksinimler aşağıdakilerdir:

  • Kolaylıkla temizlenmeli ve hijyenik, kirden uzak bir yüzey sunmalıdır.
  • Sıcak ve konforlu olmalıdır.
  • Sessiz olmalıdır.
  • Aşınmaz, kaygan olmayan bir nitelik taşımalıdır.

Linolyum: Özellikle bulaşıcı hastalıklar hastanesi için gittikçe popüler hale gelmektedir. 3.3 mm ve altında kalınlıklarda bile linolyum ihtiyaçlara yeterli biçimde cevap verecek gibi görünmektedir. Daha büyük ölçekte, temizlenme kolaylığı, yeterli derecede sıcaklık, sessizlik ve esneklik ile birleştirdiği için daha sürekli yapılar için de uygundur

AMELİYATHANE ZEMİN KAPLAMALARI

Ameliyathaneler için mümkün olduğunca az ek yerine sahip, dış etkilere dayanıklı (su vb. geçirmez), leke tutmaz döşeme kaplamaları gerekmektedir. PVC ürünleri  en yaygın kullanılan malzemedir.

HASTANE ZEMİN KAPLAMA FİYATLARI

Hastane zemin kaplama fiyatları kullanılacak malzemenin ve uygulama yapılacak mekanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşarak ücretsiz keşif randevu işlemlerinizi gerçekleştirecektir.

Homojen Pvc Yer Döşemesi

Homojen zemin kaplaması demek malzemenin her yerinde aynı özelliği bulundurması demektir. 2mm kalınlıktadır ve diğer pvc yer kaplamalarına göre daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Kompakt homojen vinil zemin kaplamaları, çok yoğun trafiğe maruz kalan alanlar için ultra dayanıklı çözümlerdir. Özellikle sağlık ve eğitim alanındaki uygulamalar için dayanıklılığı ve temizlik kolaylığı açısından tavsiye edilmektedir.

Bu malzemelerin bir özelliği de yoğun trafiğe maruz kalan alanlarda kullanılabilmesidir. Kirlendiği zaman tekrar ilk günkü yeni durumuna cila atılarak getirtilebilir.

Homojen pvc yer kaplaması

Homojen Pvc Yer Döşemesi Kullanım alanları

Okullar, hastaneler, ofisler, çeşitli ticari mekanlar, laboratuvarlar, klinikler, bakım evleri ve huzur evleridir. Hijyen ve kolay temizlenebilmesi sebebiyle PVC zeminlerimiz tercih edilmektedir. Daha uzun ömürlü malzeme olma özelliğide bulunmaktadır.

Antibakteriyel homojen PVC zemin kaplama özellikle hastane ve kliniklerde en çok tercih edilen  ürünümüzdür.