Son Trend Yer Döşemeleri

Son dönemlerde günümüzde pek çok zemin kaplama çeşitleri bulunmaktadır. Bu ürünler genelikle farklı ortam ve mekanlara göre tercih edilmektedir. Pvc zemin kaplamaları antibakteriyel ve yoğun trafik özellikleri ile sıkça rağbet görmektedir. Pvc zemin kaplama malzemesi farklı renk ve desenleri ile geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Pvc yer kaplaması sırası ile homojen, heterojen, akustik, spor pvc, antistatik, olarak kategorilere ayrılır. Homojen zemin kaplama standart olarak 2 mm kalınlıkta ve tek katmandan oluşur. Homojen yer kaplaması antibakteriyel özelliği ve hijyenik yapısı ile temizliği çok pratiktir. Homojen yer döşemesi darbe emici ve yoğun trafik ürün malzemesi olduğundan dolayı her türlü ticari alan yada kurum kuruluşların özellikle de hastane zemin kaplamasında kullanılabilir.

Heterojen pvc zemin kaplaması homojen ürüne göre daha farklı bir yapıya sahiptir. Ürün 2 mm kalınlıkta ve iki katmandan olup aşınma tabakası en düşük 0.30 mikron en yüksek 0.70 mikrondan oluşur. Pvc heterojen yer kaplaması genelde ticari alanlarda tercih edilen bir yer kaplama malzemesidir. Akustik pvc kaplama ise heterojen yer döşemesi gibi iki katmanda ve genelde 3 mm veya 3.5 mm kalınlıkta dır. Pvc Zemin kaplama da heterojen yapıda kalınlıkları ise 4 mm, 5 mm, 6 m, ve 8 mm kalınlıkta dır. Antistatik pvc zemin kaplaması diğer yer döşemesi malzemelerine göre biraz daha farklı yapıdadır. Antistatik zemin kaplama yanmaz ve alev almaz 2 mm kalınlıkta homojen ve esd yapıdadır.

Antistatik yer döşemesi genelde ameliyathane zemin kaplamasında ve yüksek gerilim olan alanlarda tercih edilmektedir. Pvc yer döşemeleri rulo şeklinde olup genelde 2.00 metre genişliğinde uzunluğu ise 20.00 veya 25.00 metredir. Pvc zemin kaplama kullanım alanları başlıca hastane, sağlık ocakları, sağlık kurum ve kuruluşları, klinikler, okul, eğitim kurumları, dershaneler, fabrikalar, üretim alanları, ofisler, iş yerleri, plazalar, spor salonları, fıtness salonları, çocuk oyun alanları, ve daha pek çok iç mekanda tercih edilmektedir. Pvc zemin kaplama istanbul firması olarak hizmet vermekteyiz. Pvc zemin kaplama fiyatları ve daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.