PVC ZEMİN KAPLAMA FİYATI

PVC zemin kaplama fiyatları, kaplamanın yapılacağı alanın büyüklüğü, kalitesi, deseni ve markası gibi faktörlere göre değişebilir. Örneğin, bir konutta yapılacak bir PVC zemin kaplama işi, bir okul veya hastanede yapılacak bir işten daha ucuz olabilir. Ayrıca, daha yüksek kaliteli veya özel desenli bir PVC zemin kaplama daha pahalı olabilir. Genel olarak, PVC zemin kaplama fiyatları, metrekare başına ortalama olarak 95 TL – 135 TL  12-14 Euro arasında değişebilir. Bu rakam, yalnızca kaplama malzemesinin maliyetini içermektedir ve işçilik, temizlik veya başka ek maliyetleri içermemektedir. İşçilik maliyetleri, yerleştiricinin yerleştirme yöntemine veya bölgede yerleştiricilerin uyguladıkları ücretlere göre değişebilir. Fiyatlar konusunda daha net bir fikir edinmek için, firmamızla iletişime geçerek fiyat teklifleri alabilirsiniz. Ayrıca, farklı markaların ürünlerini ve fiyatlarını karşılaştırmak için internette araştırma yapabilirsiniz.

PVC zemin kaplama nedir?

PVC zemin kaplama, zemin kaplama sistemlerinde en yaygın uygulamalardan biridir. PVC zemin kaplama, özellikle de “dayanıklılık” ile ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle oldukça fazla talep edilen bir yer kaplama modeli olma özelliğindedir. PVC (Vinil) doğal olmayan sentetik bir plastik türüdür.

Klor ve etilen’den (ham petrol ürünü) imal edilir. İşlendiklerinde, genellikle vinil olarak adlandırılan Polivinil Klorür (PVC) maddesi oluşturmak ü zere bir Petro kimyasallardan üretilmiş plastik temelli bir malzeme olan ve çoğu kez vinil olarak adlandırılan pvc zemin kaplama, dünyada ikinci en çok kullanılan plastikleştirilir.

Homojen PVC zemin kaplama, okul, hastane, ofis gibi ticari tip mekanların zeminlerinde kullanılabilen 2mm kalınlığında tek katmanlı ve rulo olarak uygulanan bir yer döşemesi türüdür. Homojen PVC zemin kaplama rulo olarak yapıştırıcılar ile yerinde montajlanmaktadır.

Linolyum kaplama, sıcak temaslı ve ayak sesi emiciliği yönünden tercih edilen, elastik ve aşınmaya dayanıklı bir kaplama malzemesidir. Konut, büro, hasthane, dershane vb. yerlerde güvenle kullanılabilir. Esası bezir yağı ve mantar tozu ile sıvanmış kendir dokumasından yapılan bir döşeme kaplamasıdır.

PVC Zemin döşemeleri içeriklerine bağlı olarak;

  • Heterojen PVC Zemin Kaplamaları
  • Homojen PVC Zemin Kaplamaları
  • Kondaktif PVC Zemin Kaplamaları
  • Örgü PVC Zemin Kaplamaları
  • Akustik Heterojen PVC Zemin Kaplamaları
  • Kompakt Heterojen PVC Zemin Kaplamaları
  • Kaymaz Heterojen PVC Zemin Kaplamaları
  • Çok Katmanlı Homojen PVC Zemin Kaplamaları
  • çeşitleri bulunmaktadır… PVC yer döşemeleri, suya karşı dayanıklı ve uzun süreli dayanıklı

PVC ZEMİN KAPLAMALARININ GENEL ÖZELLİKLERİ

endüstriyel pvc zemin kaplama Esnektir.

heterojen pvc zemin kaplama fiyatları Paslanmaya karşı dayanıklıdır.

homojen pvc zemin kaplama fiyatları Alkali dayanımı yüksektir.

pvc rulo zemin kaplama Yağa karşı dayanıklıdır.

pvc vinil zemin kaplama fiyatları Uzun ömürlüdür.

pvc zemin kaplama anadolu yakası Temizlik ve bakımı kolaydır.

pvc zemin kaplama birim fiyat Ekonomiktir.

pvc zemin kaplama fiyat listesi Basınca karşı dayanıklıdır.

pvc zemin kaplama m2 fiyatı Gürültüyü absorbe eder.

TEMİZLİK VE BAKIM

Vakumlama, kuru ve ıslak paspaslama ve yıkama yapılabilir. Üretici tarafından tavsiye edilen cilalar kullanılabilir. Lekeler için nötral deterjan kullanılabilir. Çok kirlenen alanlarda hafif fırçalama yapılabilir.

PVC Zemin Kaplama Neden Tercih Etmeliyiz?

PVC zemin kaplama olarak bilinen, bir diğer adıyla vinil yer döşemesi; poli vinil klorür içeriğine sahip olan zemin kaplama türüdür. PVC Zemin döşemeleri bir çok desen ve renkte üretimi yapılmaktadır.

PVC Zemin döşemeleri içeriklerine bağlı olarak;

Heterojen PVC Zemin Kaplamaları
Homojen PVC Zemin Kaplamaları
Kondaktif PVC Zemin Kaplamaları
Örgü PVC Zemin Kaplamaları
Akustik Heterojen PVC Zemin Kaplamaları
Kompakt Heterojen PVC Zemin Kaplamaları
Kaymaz Heterojen PVC Zemin Kaplamaları
Çok Katmanlı Homojen PVC Zemin Kaplamaları
çeşitleri bulunmaktadır… PVC yer döşemeleri, suya karşı dayanıklı ve uzun süreli dayanıklı olmalarıyla bilinir.

Tesviye Şapı (Self-Leveling) ve Uygulaması

PVC zemin döşeme malzemesi uygulanacak düzgün olmayan zeminlerde Tesviye Şapı ile düzeltme yapmak gerekir. Tesviye Şapı çimento esaslı bir şap türü olup, sadece milimetrik düzeltmeler için kullanılmaktadır. Yani uygulama yapılacak zeminin satıhda düzgün olmasını sağlamak için kullanılır.

Belli oranlarda su ile karıştırılarak kıvamına getirilen tesviye şapı zemine mala yardımıyla yayılır. Kendiliğinden seviyeye gelen bir şap olduğundan zemindeki kod farklılıklarını ortadan kaldırır.

Tesviye şapı max. 5 mm kalınlığında uygulanmaktadır. Su bazlı bir ürün olduğundan PVC yer kaplaması uygulamasına geçilmeden önce tesviye şapının nem ölçer ile ölçülmesi , kurumamış yerlere kesinlikle uygulama yapılmaması gerekmektedir.