Parke Görünümlü Pvc

Parke ve seramik gibi doğal zemin kaplama seçeneklerini taklit etmek için tasarlanmış bir vinil zemin türüdür. Teknolojik gelişmeler ve gelişmiş tasarım yeteneği sayesinde, vinil zeminler taklit pvc zemin kaplama ettikleri ürünlerle neredeyse aynı görünebilir ve hissettirebilir. LVT, seramiğin veya ahşap plankların görünümünü taklit etmek için seramik veya ahşap formatlarında çok çeşitli zamansız ve modaya uygun tasarımlara sahiptir. Ayrıca rijit veya esnek karo ve plank versiyonları mevcuttur. LVT’nin modüler formatı uygulamayı kolay ve hızlı hale getirir, bir ev veya odayı yenilerken büyük bir avantajdır. Gerçekten  de LVT ile, bir veya birkaç odanın uygulaması günlük rutini uzun süre etkilemez. LVT ile renovasyon, mobilyalar odanın içindeyken yapılabilir.

Parke Desenli Pvc Kaplama

Parke Desenli Pvc Kaplama Döşemesi!

Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan PVC (polivinil klorür), dünya genelinde en fazla üretilen üçüncü sentetik polimer olarak bilinir. Dayanıklı, hafif, alev almaz yapıda, düşük su geçirgenliğine sahip ve yalıtkan özellikli olması gibi avantajlı özellikleri nedeniyle pek çok alanda kullanılan PVC, otomotiv sektöründen inşaat sektörüne, elektronik malzeme yapımından sağlık malzemelerine kadar oldukça zengin bir kullanım alanına sahiptir. Yapı ve dekorasyon sektörlerinde de sık karşılaşılan PVC, ham maddesi ağaç olan ürünlerin yerine kullanılır. Örneğin, yer döşemelerinde ahşap yerine sıklıkla tercih edilen PVC, hem ağaç kesiminin azalmasına katkı sağlar hem de daha uzun ömürlü ve bütçe dostu bir kullanım sunar. Zemin kaplamalarında sık sık tercih edilen “PVC yer döşemesi nedir?” sorusuna verilebilecek en sade yanıt “plastik zemin kaplama malzemesi” olur.

Sentetik bir plastik tür olan PVC okuldan eve, hastaneden mağazaya, kreşten spor salonuna kadar hemen her yaşam alanında zemin kaplama malzemesi olarak tercih edilir. Suya ve neme karşı dirençli olması, uygun fiyatı, yalıtım sağlaması ve ahşap görünümlü olarak üretilebilmesi ile ahşap ve seramik zemin kaplamalarının yerini alan PVC, aynı zamanda kolay uygulanabilir olması ve doğal ahşap görünümlü üretilebilmesi ile öne çıkar. Modern teknolojiler sayesinde kullanıcılara renk ve desen açısından zengin alternatifler sunan PVC yer zemin kaplama, uygulandığı alanın daha modern ve şık görünmesini de sağlar. Marka ve çeşide göre farklılık gösterse de bütçe dostu bir malzeme olarak öne çıkan söz konusu ürün, aşınma direnci ile de uzun ve masrafsız bir kullanım süreci sunar.

Yerli ve yabancı pek çok marka tarafından üretilen PVC yer taban döşemesi, farklı uygulama alanlarına hitap eden özel çeşitleri ile dikkat çeker. Örneğin, toplu taşıma araçlarının zeminine para desenli PVC zemin kaplama uygulanırken ev, ofis, hastane, okul, kreş gibi alanlarda daha çok ahşap görünümlü PVC zemin kaplama ürünleri tercih edilir. Genellikle dev rulolar halinde muhafaza edilen ve uygulama alanının metrekaresine göre kesilip kullanıcılara sunulan söz konusu kaplamalar, karo PVC yer döşemesi olarak belirli büyüklüklerdeki karolar halinde de kullanıcıların beğenisine sunulur. Oldukça elastik bir malzeme olması sebebiyle kolaylıkla istenilen ölçüde kesilerek uygulanabilen bu ürün, profesyoneller tarafından uygulanabildiği gibi amatör kullanıcılar tarafından da kolaylıkla uygulanabilir özelliktedir. Özellikle PVC yer döşemesi yapışkanlı modeller kullanılarak odaların zeminleri zahmetsizce yenilenebilir. Modern üretim teknolojileri sayesinde kullanıcılara parke görünümünden geometrik desenlere kadar çok fazla desen sunan PVC kaplamaların kendiliğinden yapışkanlı olan çeşitleri, taban kısmında bulunan güçlü yapışkan sayesinde zemine tutunur ve uzun yıllar boyunca sorunsuz bir kullanım sağlar.

Özellikle yanmaz özellikte olduğu için yaşam alanlarında güvenli bir kullanım sağlayan PVC zemin kaplama çeşitleri sayesinde dekoratif anlamda pek çok görünüm elde edilebilir. Kullanıcılar daha çok siyah-beyaz karolar ve parke desenlerini tercih etse de etnik desenlerden ıslak zemin görünümünde olanlara kadar özel tasarım PVC yer döşemeleri de üretilir. Genellikle iç mekanlarda kullanılan PVC zemin kaplama dış mekan için uygun olan çeşitleri ile de dikkat çeker. Veranda, teras, balkon, bahçe gibi özel yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilen PVC yer döşemeleri, kafe ve restoranların açık alanları ile parklarda zemin kaplama malzemesi olarak kullanılır. Su, nem ve yüksek ısıya karşı dirençli olması, ıslandığında kaymaya neden olmaması ve güneş ışığından olumsuz etkilenmemesi gibi nedenlerle açık alanlarda kullanıma uygun olan söz konusu ürün, vinil yer döşemesi olarak da bilinir. İç ve dış mekanlarda uygulama yapmak için genellikle 3mm PVC yer döşemesi modelleri tercih edilir. Üst tabaka kalınlığı 0,60 mm ile 0,75 mm olan 3 mm kalınlığındaki PVC zemin kaplamaları, hijyenik, antistatik özellikte olup ses yalıtımına da katkı sağlar. Yerden ısıtma uygulamaları için de ideal olan söz konusu ürün, solma ve çekme yapmaması ile de avantaj sağlar.

Şık, dayanıklı, uygulama ve kullanım kolaylığı sunan PVC yer döşemeleri, iç ve dış mekanlarda sıklıkla tercih edilen, bütçe dostu zemin kaplama ürünleridir. Alüminyum ve ahşaba kıyasla oldukça hafif, ekstra bakım gerektirmeyen, kolay uygulanabilir ve uygun fiyatlı olan PVC yer döşemeleri, toplu taşıma araçlarının zemininden bahçelere kadar pek çok yerde karşınıza çıkar. Dekoratif görünümü sebebiyle de yoğun ilgi gören söz konusu ürünler, yerli ve yabancı markalar tarafından üretilen farklı desen ve renk seçenekleri ile dikkat çeker. Yaşam alanlarında tüm odalar için uygun olan PVC zemin kaplamaları, kütüphane, hastane, spor salonu, okul, ofis, kafe gibi ortak kullanım alanlarından dış mekanlara kadar her tür zemin için ideal ürünlerdir.

Detaylı bilgi için firmamızla iletişime geçip ücretsiz keşifimizden yararlanabilirsiniz.