Kondaktif Pvc Zemin Kaplama

Colorex ESD zemin kaplaması , temiz odalar, ameliyathaneler ve elektronik endüstri gibi hassas alanlarda statik yükün kontrol edilmesi amacıyla özel olarak dizayn edilerek geliştirilmiş teknik zemin kaplama sistemidir. Colorex SD – EC’nin yumuşak ve gözeneksiz yüzeyi hiçbir kimyasal yüzey uygulaması olmadan tamamen mekanik yöntemlerle elde ediliyor. Bu sayede hassas teknolojik üretim yapan tesis, ameliyathane ve endüstriyel iç mekanların bakımı ve temizliği oldukça kolaydır.

Uygulayacağınız iç mekanın ihtiyacı olan en uygun iletkenlik seviyesini seçin. Colorex her yerde kullanılabilir. Betona direkt yapıştırılarak , yükseltilmiş zemin panelinin üst parçası olarak ya da esnek karo sistemi olarak kurulabilir. Tüm versiyonlar iki iletkenlik seviyesine sahiptir: EC Yüksek performans ve SD performans. Esnek anti statik (Basic plus) ve kayganlık direnci (R11 plus) şeklinde sunduğu yüksek teknolojiyi tamamlayıcı iki ek versiyona sahiptir.

PVC Zemin Uygulama Ortamı ve Koşulları

PVC yer kaplama uygulaması yapılacak alanlar temiz, tamamen kapalı ve havadan etkilenmeyecek durumda olmalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra PVC yer kaplama malzemesinin zarar görmemesi için kapı kasalarının önceden takılmış olmasında, Boya uygulamasının tamamlanmış olmasında, Asma tavan uygulamalarının bitirilmiş olmasında, Kalorifer peteklerinin ve tesisat işlemlerinin sonlandırılmış olmasında yarar vardır. Bu ve benzeri kalemlerin sonlandırılmamış olması halinde diğer işçilerin uygulamaları esnasında zemine verecekleri zarar düşünülerek, uygulaması tamamlanmış PVC yer kaplama malzemelerinin 2 mm’ den ince olmayan naylon sergilerle korunması gereklidir. Ortam ısısı 15 derecenin altında olmamalıdır. Uygulama öncesi tüm rulolar dik konumda bekletilmelidir.