Karo Halı Modelleri

Neden Karo Halı Zemin Kaplaması Tercih Etmeliyiz? Karo halı, 50×50 cm, 60×60 cm vb ölçülerdeki kare parça halıların birleşiminden oluşan halı çeşididir.

En çok bilinen iplik cinsine göre karo halılar

  • Polyamid (PA) iplikli karo halılar
  • Polipropilen (PP) iplikli karo halılar

Yüzeydeki iplik hav yapısına göre de farklı çeşitlere ayrılmaktadır;

Hav: Karo halı üst kısmındaki yüzeyi oluşturan iplik üst kısmana hav denir.

Bukle Havlı: (Loop Pile): hav yüzeyi kesilmemiş buklelerden meydana gelen halı çeşididir.

Kesik Havlı: (Cut Pile): Kesik hav ipliklerinden oluşan yüzeye sahip karo halı dokusudur.

Kesik ve Bukle Havlı Halı: (Cut & Loop Pile) Kare halı kesik uçlu hav iplikleri ve buklelerin kombinasyonundan oluşur.

Özellikle Ticari tip mekan zemin kaplama çözümü olarak; Kalite, Renk ve desen çeşitliliği açısından günümüzde en çok kullanılan zemin döşeme malzemesi olarak öne çıkmış bulunmaktadır.
Parça Halı kaplama çeşitleri ile; mekanlarınız da estetik bir görünüm sağlar. Konfor ve hijyen sizin için olmazsa olmaz bir koşul ise kullanmanız gereken zemin döşeme malzemesi olacaktır.

Yangın standartlarına uygun olan tüm halı kaplama çeşitlerimiz  ISO 9001, ISO 14001, CRI Plus, Leed Credit, CE sertifikalarına sahip olmasının yanı sıra Akustik Performansı, Ses yalıtımı ve statik enerji dayanımı yüksektir.

Voxflor karo halılar, Tessera karo halılar, AZM karo halılar, Flotex halılar. Birçok yönden avantajlı bu döşeme ürünlerimiz ile: Ofis zeminleri, sinema ve tiyatro salonlarında, konferans, konser ve kongre salonlarında, ticaret merkezlerinde, fabrikaların yönetim ofislerinde, hava alanlarında, fuarcılık sektöründe, kamu ofis alanları, oteller ve yönetim ofislerinde, banka yönetim binaları ve şubelerinde, devlet dairelerinde kullanılabilmektedir.

Karo Halı Zemin Kaplamasının Avantajları

Genelde yükseltilmiş döşeme üzerine olduğu kadar, betonarme döşeme üzerinde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Ve zemin tasarım seçeneklerini artırmak için LVT zemin kaplama ile kombin yapılabilir.

En önemli avantajları ise döşenmiş olan halının bütün olarak değil gerektiğinde lokal müdahale ile istenilen belirli kısımlarının sökülüp değiştirile bilmesidir. Ayrıca zeminde farklı renkler farklı kombinasyonlarla kullanılarak istenen desenler oluşturulabilmektedir. kare halı – ebatlandırılmış halıların bir başka avantajı da fire oranını düşürerek toplamda daha ekonomik olmasıdır.

Kare halılar, hijyeniktir, koku, nem, rutubet yapmaz, temizlemesi oldukça kolaydır. Bu sebeple ofis, showroom, büro, şube gibi iç mekan alanlarında sıkça kullanılır. Antistatiktir, ortamda oluşan elektriği insan vücuduna aktarmaz, insan vücudunda bulunan elektriği topraklar.