Kauçuk Zemin Kaplama

İnsan trafiğinin yoğun olduğu alanların, hem işlevsel hem de daha konforlu kullanılması adına geliştirdiğimiz yeni nesil zemin kaplama kauçuk kaplama ürünlerimiz, Moda Zemin kalitesi ve güvencesi ile sektörde. Spor salonları, çocuk oyun alanları, okul ve kreşler, sağlık tesisleri ile endüstriyel alanlarda hem estetik çeşitliliğe sahip olması hem de kolay temizlenebilmesi açısından tercih edilen kauçuk yer döşemesi, uzun ömürlü ve deformasyona dayanıklı yapısıyla da avantajlıdır. Uygulama alanlarının kapasitesine bağlı olarak farklı kalınlık ve özelliklerde imal edebildiğimiz kauçuk yer kaplamaları, mekanların yapılarına uygun çözümler sunmaktadır. Alanların dekorasyonunun zengin görünmesine katkı sağlaması ve aynı zamanda kullanıcıların mekânı daha konforlu ve verimli kullanması odaklı yapılan bu uygulamalar ile kauçuk döşeme, modern iç ve dış alan zemin tasarımlarının vazgeçilmezi olmuştur. Güvenlik ile konforun bir araya geldiği bu uygulamada, mekanlar estetik olarak şık bir görüntü sergilerken, kaymaz ve çizilmez yapısıyla da faaliyet alanlarının güvenli kullanımına katkı sağlamaktadır. Çevre dostu ve geri dönüşüme uygun ham madde yapısı ile sürdürülebilirlik özelliği taşıyan, çevre dostu ve ekonomik karo kauçuk ürünlerimiz, renk ve desen çeşitliliğine sahip zengin alternatifleriyle de açık ve kapalı alanların dekorasyonunda etkinlik sağlamaktadır. Modern ve minimalist alanlarda renkli ve eğlenceli bir görüntü katkı sağlarken, dinamik ve enerjik atmosfere sahip mekanlarda da mukavemeti ile sınırları zorlayan eşsiz bir endüstriyel zemin kaplama özelliği sergileyen bu ürün grubumuz Moda Zemin kalitesi ve güvencesiyle.

Kauçuk Zemin Kaplama Ürünlerimiz

Rulo Kauçuk Kaplama: Geniş bantlı zeminlerin kaplanmasında kullanılan, rulo biçiminde satışa sunduğumuz bu ürün, özellikle spor salonları, fitness merkezleri ve diğer aktivite alanların zemin döşemelerinde tercih edilmektedir. Uzun ömürlü ve dayanıklı olması, darbe emici özelliği ve kaymaz yüzeyi ile ön plana çıkan bu ürün grubumuz, her ihtiyacı karşılayacak kapasiteye sahiptir.

Karo Kauçuk: Zeminde estetik bir görüntü ortaya çıkarmak adına belirli ölçülerde kare olarak kesilip hazırladığımız ürün seçeneklerimizdendir. Farklı mekanlar için kullanılmak ve estetik çeşitliliği sağlamak amacıyla ürettiğimiz çözümlerden olan karo kauçuk, geniş renk ve desen dokuları ile her beklentiyi karşılayacak özelliklere sahiptir.

EPDM (Etilen Propilen Dien Monomer) Sentetik kauçuk ürünlerimizden olup, su ve hava geçirmezlik özelliğine sahip olup, ısı yalıtımı ve kimyasal direnç mukavemeti ile endüstriyel alanlarda tercih edilmektedir.

TPV (Termoplastik Vulkanizat) Termoplastik ve elastomerik yapıya sahip hammaddesi ile esnek ve dayanıklı kauçuk ürünlerimiz arasında yer almaktadır.

SBR Granül (Styrene Butadiene Rubber) Geri dönüşüm kauçuk olarak da nitelenen bu ürün alternatifi, Stiren Butadien kauçuğunun öğütülerek granül haline getirilmesi ve yüzey kaplama malzemesi haline dönüştürülmesidir. Spor sahaları ve çocuk oyun alanları zemin kaplamalarında, mukavemetli ve esnek yapısı itibari ile tercih edilmektedir.

PVC zemin kaplama

Okul, hastane, ofis gibi ticari tip mekanların zeminlerinde kullanılabilen 2mm kalınlığında bir çok katmandan oluşabilen ve rulo olarak uygulanan bir yer döşemesi türüdür. Heterojen PVC zemin kaplama rulo olarak yapıştırıcılar ile yerinde motajlanmaktadır. Heterojen pvc zemin kaplama fiyatları için lütfen teklif alınız.

“Heterojen PVC Kaplama ve Özel Vinil” aşınmaya karşı yüksek dayanımlı olduğu gibi, renk seçenekleri ve desen olarak çok farklı alternatiflerin bulunduğu güçlü bir koleksiyondur.

Heterojen vinil PVC zeminler ise, doğal ahşap, taş, tekstil ve renk tasarımlarını zeminlerinize taşır. Dijital baskı teknolojisi ile üretilen özel desenli modeller de mevcuttur. Genel amaçlı kullanılan zeminlerimiz her ihtiyacı karşılayan, yüksek teknolojiye sahip, heterojen kompakt vinil çözümüdür.

Doğa dostu zeminlerimiz % 50’ye kadar geri dönüştürülmüş içerik içeren ve% 100 ftalat içermeyen en son teknoloji ile üretilmiştir.

PVC zemin nedir? PVC zemin kaplamalar genel olarak, polivinil klorür, mineral agregalar, renklendiriciler, pigmentler, plastikleştiriciler, stabilizatörler ve diğer bazı katkı maddelerinin birleşiminden meydana gelir.

Heterojen PVC yer döşemesi genel özelliklerine kısaca değinmek gerekirse su ve yağ emme özelliklerinin oldukça düşüktür. Bu nedenle kolay temizlenir.

Yalıtım malzemesi olarak düşünüldüğünde elektriği iletmez. Ses yalıtımında da yardımcı olur.

Bileşenleri nedeniyle yanmaya belli derecede dayanıklıdır. Heterojen PVC yer kaplamaları için aşınma dayanımı yüksektir.

Heterojen PVC Kaplama Özellikleri Nelerdir?

  • Esnek, su geçirmez, yağ tutmaz, basınca dayanıklı ve ses yalıtım özelliklidir.
  • Heterojen kaplamada desen özellikleri oldukça gelişmiştir, çeşitli görünümler mevcuttur.
  • Aşınmaya dayanıklı üst katman dolayısı ile mukavemetlidir.
  • PVC rulo kalınlığı 2 mm olabilmektedir.
  • PVC rulo malzemeler 2m, 3m ve 4 m eninde üretilmektedir.
  • Heterojen PVC kaplama m2 fiyatları oldukça ekonomiktir.

.

Heterojen PVC Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Okullar, hastaneler, ofisler, çeşitli ticari mekanlar, laboratuarlar, klinikler, bakım evleri ve huzur evleri gibi alanlarda hijyen ve kolay temizlenebilmesi sebebiyle PVC zeminlerimiz tercih edilmektedir.