Antistatik Pvc Zemin Kaplama

Bu PVC zemin kaplamalarının en dikkat çeken avantajlarından bir tanesi de anti statik özellik göstermesidir. PVC zemin kaplamaların pek çok modeli bulunmaktadır. Antistatik Pvc Yer Döşemesi de bunlardan biridir. Çünkü Anti statik elektrik akımı oluşmasını önlemektedir. Aynı zamanda Antistatik malzemede hassas elektronik aletlerin bulunduğu mekanlara döşenerek Bu aletlerin statik yükten etkilenmesini engellemektedir. Anti statik yer kaplama statik yükün doğrudan toprağa geçmesini sağlamaktadır. Anti statik zemin döşemelerinin içine karbon emdirilmektedir. Bu da bu kaplamalara anti statik özellik vererek statik elektriğin ortamdan uzaklaştırılmasına sağlamaktadır. İnsanların vücudunda da bir miktar durgun elektrik bulunmaktadır. Bu durgun elektrik de bazı hassas cihazların kullanımını etkilemektedir.

Bu sebeple özellikle hastane laboratuvar fabrika gibi mekanlarda Bu PVC zemin kaplama kullanılmaktadır. PVC zemin kaplamaların tamamında anti statik özellik bulunmaktadır fakat dereceleri farklılık göstermektedir. Anti statik yer kapamaların insan sağlığına zararı bulunmamaktadır. Uygama yapılırken pvc zemin malzemesinin altına yapılan yapıştırıcıyla birlikte bakır tel döşenmektedir. Bu döşenen bakır tel topraklama görevi görerek iletkenlik sağlayacaktır. Ameliyathanelerde kesinlikle kullanılması gereken bir yöntemdir.

Kullanım Alanları

Parlayıcı patlayıcı atölyelerinde, elektronik devre imalat atölyelerinde, hastanelerde, laboratuvarlarda ve statik elektrik yükünün çok fazla olduğu alanlarda. Ameliyathaneler, laboratuarlar, sistem odaları, bilgisayar odaları, elektronik endüstrisi, patlayıcı madde üretim tesisleri, aynı zamanda petro-kimya endüstrisi, kısacası hassas elektronik aletlerin bulunduğu tüm özel mekanlarda zemin malzemesi seçerken çok dikkatli olmalısınız.