PVC zemin kaplama Avcılar, polivinil klorür, mineral agregalar, renklendiriciler, pigmentler, plastikleştiriciler, stabilizatörler ve diğer bazı katkı maddelerinin birleşiminden meydana gelir. PVC zemin kaplamalar rulo veya karo döşeme levhaları şeklinde yapıştırıcılar ile yerinde ve Moda zemin sistemleri sayesinde motajlanmaktadır.

PVC Kaplama Özellikleri Nelerdir?

  • Bu yer döşemesi türünde desen özellikleri oldukça gelişmiştir, çeşitli malzeme ve görünümler mevcuttur.
  • Esnek, su geçirmez, yağ tutmaz, basınca dayanıklı ve ses yalıtım özelliklidir.
  • Aşınmaya dayanıklı üst katman dolayısı ile mukavemetlidir.
  • Homojen ve heterojen PVC kalınlıkları 2 mm olabilmektedir.
  • Rulo malzemeler 2m eninde üretilmektedir.
  • PVC kaplama m2 fiyatları oldukça ekonomiktir.

PVC yer döşemesi genel özelliklerine kısaca değinmek gerekirse su ve yağ emme özelliklerinin oldukça düşük olduğunu belirtmek gerekir. Malzemenin ısıl iletkenliği de düşüktür. Yalıtım malzemesi olarak düşünüldüğünde elektriği iletmez. Ses yalıtımında da yardımcı olur. Bileşenleri nedeniyle yanmaya belli derecede dayanıklıdır. PVC zemin kaplamaları için aşınma dayanımı da yüksektir.

PVC Zemin Kaplama Çeşitleri;

1. Homojen Pvc Zemin Kaplamaları

2. Heterojen Pvc Zemin Kaplamaları

3. Akustik Pvc Zemin Kaplamaları

4. Pvc Spor Zemin Kaplamaları

5. LVT zemin kaplamaları

Pek çok kuruluş tarafından tercih edilen PVC zemin kaplamaların farklı alanlarda kullanılan çeşitleri mevcuttur. Homojen, heterojen, akustik özellikli PVC yer kaplama sistemlerinin yanı sıra spor alanlarında kullanılmak üzere özel üretilmiş türleri de mevcuttur. Beylikdüzü, Bakırköy, Ataşehir, Esenyurt, Beykoz vs. bütün Avrupa ve Anadolu yakası olmak üzere bütün Türkiye üzerine hizmet vermekteyiz.