Karo kauçuk kaplama yumuşaklık ve esneklik istenen tüm mekanlara uygulanan granül ve polimer malzelerden yapılan kauçuk esaslı kaplama türüdür. Karo kauçuk kaplama yumuşak emici yapıya sahiptir.

Kauçuk zemin kaplamalar şok emicilik özelliği sayesinde çok tercih edilmektedir.

Süspansiyon sağlaması özelliğine sahip aşınma direnci yüksek renk atmalarına karşı anti oksidantlarla desteklenmiş, açık hava şartlarına uygun, elektrik akımına karşı direnci ve yapıştırıcılık olması nedeniyle çok önem teşkil etmektedir ve esnek üretilmiştir.

Siz üzerinde yürürken, koşarken veya spor yaparken sizi yorulmaya karşı koruduğu gibi ani düşme ve yaralanmalara karşıda korur ve konfor sağlar. Kauçuk zemin çok fazla yaygın alanlarda kullanılmaktadır.

Karo kauçuk, kullanım ve uygulama açısından kolay olması nedeni ile piyasada en çok üretilen ve satılan zemin kaplamadır.

Örneğin; apartman girişlerinde, hafif rampaların olduğu yerlerde kullanılır, zeminin kaygan olmasına karşıt olan bu malzeme gönül rahatlığıyla tercih edilmektedir.Bu durumu önlemek amacı ile çoğu kez tercih edilmektedir.

Karo Kauçuk Kaplama Ölçüleri ve Renkleri

  • Siyah +  Yeşil +  Kırmızı
  • Ebatlar: 40×40 ,  50×50  ve  100×100  ölçülerde
  • Kalınlık: 2 cm, 2,5 cm, 3 cm, 4 cm, 5 cm

Karo Kauçuk Zemin Kaplama Genel Özellikleri

Kauçuk malzemesi dört eşit köşeli ve pahlı yapıya sahiptir. Yumuşak kauçuk malzemeleri eşit kenar yapısı uygulama esnasında ürününün her noktasından birleştirme imkanı sağlar. Bu sayede fire payını en aza indirger.

Karo parçalardan istenilen desenler çıkarılabilmektedir. Örneğin; satranç ve seksek zemini gibi farklı uygulamalara olanak sağlar.

Darbe sönümleme özelliği olan ve düşmeye bağlı yaralanmaları engelleyen koruyucu ve sağlıklı bir üründür.

Esnek yapısı sayesinde, aktivitelerin daha rahat ve daha uzun yapılmasına müsaade eder.

Modüller (Parçalar halinde) yapısı sayesinde hasarlı ürünlerin kolay bir şekilde tamiratının yapılmasını sağlar.